Styly Lolity 2

28. dubna 2012 v 14:24 |  • OTHER ASIA •

Country Lolita

Je odvozena od Sweet Lolita stylu, a je často trochu obtížné odlišit je díky použití stejných vzorů, sladkých motivů apod., které Sweet Lolita používá. Country Lolita může mít ošatky, klobouky, ovoce a různé gingham vzory. Sladká jako Lolita a Country Lolita používají zvonovité sukně. Make-up vhodný pro tento styl je velmi jednoduchý a přirozený. Na ven se hodí lehce růžové či červené rty a hezké začervenání se (myšleno jako růž ve tvářích).Ero Lolita

To je velmi zmatený a často kontroverzní styl Lolita. Mnoho lidí, které neznají Lolita styl, mohou si to špatně vyložit. Tento styl obsahuje více fetiš prvky, jako jsou kůže, límce a korzety apod. Sukně pro tento styl může být poněkud kratší než obvykle, ale ne příliš provokativní. Ero Lolita může být jedním z mála stylů Lolita, kde můžeme použít průhledné punčochy, pokud je použijeme správně. Je to styl Lolity, o který by se neměl pokoušet žádný začátečník. Make-up pro tento styl může být trochu vyspělejší a trochu méně "holčičí" než pro ostatní Lolita styly.
Gothic Lolita

Gothic Lolita je ovlivněn především viktoriánským stylem. Uznává se obvykle sukně ve tvaru zvonu a často se nosí tzv. puff rukávy. Oblečení a doplňky se obvykle skládají z černé a tmavých barev, jako jsou vínové, fialové či námořnicky modrá. Často se může doplňovat doplňkovými barvami, jako je třeba kontrast černé s bílou. Make-up pro tento styl může být v od světle přirozeného vzhledu až k dramaticky "smokey eye" kouřovým očím. V závislosti na doplňcích a příležitosti se většinou používá tmavě červená rtěnka. Většinou chyba, kterou dělají převážně začátečníci je, že používají černou rtěnku. Světlá tvář a černá rtěnka se mohou pouze pro jevištní make-up, to je pravidlo. Pojem Gothic Lolita "je často zaměňován s termínem 'Elegant Gothic Lolita', která byla vytvořena japonským hudebníkem Mana, který popsal oblečení své značky Moi Meme--Moitie.
Guro Lolita

Guro Lolita, nebo "Gore Lolita" je jako krvavá. Může obsahovat prvky jako jsou obvazy, šátky, nebo krvavé cákance na oblečení. Snaží se vylíčit jakýsi příšerný vzhled, ale zároveň nevinnost Lolity. Guro Lolita oblečení může být v jakékoli barvě, ale bílá opravdu vypadá nejlépe, když chcete mít nějaké ty krevní stříkance. Tento styl není přijatelné pro mnoho skupinových aktivit, jako Lolita čajové dýchánky či zahraní slavnosti a podobně. Make-up pro tento styl je jen na vás. Pro tento styl je hodně důležitá hlavně falešná krev. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Klaris Klaris | 15. května 2012 v 21:33 | Reagovat

Asi nejhezčí je z  těchto stylů Gothic Lolita a nejšílenější Guro Lolita :-D

2 Mei Mei | E-mail | Web | 16. května 2012 v 19:28 | Reagovat

[1]: se složce other asia jsou ještě další styly ;) je jich fakt mega 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama